Сб, 27.04.2024, 07:26
Вітаю Вас Гость | RSS

Відділ освіти Кам'янка-Бузької РДА

Меню сайту
Форма входу
ОСВІТА ЛЬВІВЩИНИ
ДОШКІЛЛЯ
ЛРЦОЯО
ЛОІППО
Пошук

Каталог файлів

Головна » Файли » Цивільний захист » Інформаційно-аналітична довідка

Інформаційно-аналітична довідка про надзвичайні ситуації, що виникли на території України протягом 2012 року
25.03.2013, 22:56
Інформаційно-аналітична довідка про надзвичайні ситуації, що виникли на території України протягом 2012 року

Огляд статистики
НС природного характеру
НС техногенного характеру
НС соціального характеру
Довідкові дані про застосування сил реагування на НС
Висновки

Огляд статистики

Протягом 2012 року в Україні зареєстровано 212 надзвичайних ситуацій. Відповідно до Національного класифікатора "Класифікатор надзвичайних ситуацій" ДК 019:2010 їх розподілено на:
НС техногенного характеру - 120;
НС природного характеру - 74;
НС соціального характеру - 18.

Внаслідок цих надзвичайних ситуацій загинула 301 особа (з них 50 дітей) та 861 - постраждала (з них 225 дітей).

За масштабами надзвичайні ситуації розподілилися на:
державного рівня - 1;
регіонального рівня - 13;
місцевого рівня - 83;
об'єктового рівня - 115(табл. 1).

Загальна кількість надзвичайних ситуацій, порівняно з 2011 роком, зменшилася на 4%. Також зафіксовано зменшення кількості загиблих та постраждалих в НС на 15% та 12% відповідно. У цей же час збільшились показники, що характеризують масштабність та наслідки НС. Так збільшилась кількість НС регіонального рівня, більше, ніж в 2 рази збільшився обсяг прямих матеріальних збитків, завданих НС. Збільшення кількості НС соціального характеру сталося за рахунок НС унаслідок нещасних випадків із людьми.

За видами у 2012 році переважали НC унаслідок пожеж (вибухів), аварій на автомобільному транспорті та НС унаслідок отруєнь та інфекційних захворювань людей, проте, порівняно із минулим роком, кількість таких НС зменшилася.

У 2012 році спостерігалося збільшення кількості НС унаслідок пожеж в природних екосистемах (в 2,5 рази), метеорологічних НС (на 82%) та НС, пов'язаних із нещасними випадками з людьми (на 67%).

У територіальному розрізі найбільшу кількість НС у 2012 році зафіксовано у Донецькій області (25 НС). 20 НС зареєстровано у Львівській області, 18 НС - в АР Крим, 15 НС - у Херсонській області, 13 НС у Одеській та Луганській областях (мал. 1).

Збільшення кількості надзвичайних ситуацій відбулося в АР Крим, м. Києві, Житомирській, Київській, Львіській, Херсонській та Черкаській областях, а суттєве зменшення кількості НС зареєстровано у Волинській, Дніпропетровській та Рівненській областях.

Найбільшу кількість загиблих зареєстровано у Донецькій (41 особа, переважна більшість з яких загинула в НС унаслідок пожеж та вибухів) та Київській областях (34 особи, переважно внаслідок НС на транспорті). Зростання кількості загиблих, поріняно із середньостатистичними показниками останніх 10 років, зафіксовано у м. Києві, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській та Хмельницькій областях, а зменшення їх кількості сталося у м. Севастополі, Чернівецькій та Черкаській областях.

Щодо кількості постраждалих в НС, то найбільшу їх кількість зареєстровано у Львівській області (161 особа, переважно через медико-біологічні НС). Суттєве зростання кількості постраждалих в НС, порівняно із середньостатистичними показниками останніх 10 років, зареєстровано у Волинській, Житомирській, Київській, Львівській, Херсонській та Чернігівській областях, а зменшення їх кількості - у Вінницькій, Івано-Франківській, Сумській, Черкаській, Чернівецькій областях, містах Київ та Севастополь.
Надзвичайні ситуації природного характеру

Протягом 2012 року виникло 74 НС природного характеру, що практично не відрізняється (на 4% менше) від показників кількості НС (77 НС) у 2011 році. При цьому, збільшилася кількість НС пов'язаних з пожежами в природних екосистемах - у 3,75 рази, метеорологічних НС - у 1,8 рази. Натомість кількість медико-біологічних НС зменшилася на 36,7%, гідрологічних - на 33,3%. Також зменшилася кількість геологічних НС (на 2 НС). За видами надзвичайні ситуації розподілилися наступним чином:
НС, пов'язані з отруєнням людей - 21;
метеорологічні НС - 20;
НС, пов'язані з пожежами в природних екосистемах - 15;
НС, пов'язані з інфекційним захворюванням людей - 10;
НС, пов'язані з інфекційними захворюваннями та отруєнням с/г тварин - 5;
гідрологічні НС- 2
геологічні НС - 1.

За масштабами НС природного характеру розподілилися на:
регіонального - 6;
місцевого - 23;
об'єктового - 45.

За попередніми даними у 2012 році надзвичайними ситуаціями природного характеру було завдано збитків на суму близько 173 млн. гривень, що в 2,6 рази більше, ніж у 2011 році (мал. 2).

Внаслідок НС природного характеру у 2012 році загинуло 38 осіб, у тому числі 5 дітей, постраждало - 440 осіб, в тому числі 158 дітей. У порівнянні з 2011 роком кількість загиблих зменшилася на 24%, а кількість постраждалих зменшилася на 43% (мал. 3).

Аналіз статистичних показників, що зображені на мал. 2,3 свідчить, що кількість загиблих та постраждалих внаслідок НС природного характеру та розподіл збитків за період 1997-2012 років не мають чіткої кореляції з кількістю надзвичайних ситуацій.

За статистичними даними у 2012 році найбільша кількість НС природного характеру виникала у Львівській (12), Херсонській (9) областях та в АР Крим (8), Донецькій, Житомирській, Миколаївській, Одеській, Черкаській (по 5 НС) областях. У Волинській, Дніпропетровській, Кірово-градській областях НС природного характеру не спостерігалися, у решті областей зареєстровано від 2 до 4 надзвичайних ситуацій (мал. 4).

Найбільших збитків завдано метеорологічними та гідрологічними НС у місті Севастополі (28,07 млн. грн.), Вінницькій (31,37 млн. грн.), Полтавській (19,77 млн. грн.), Черкаській (14,12 млн. грн.) областях та в АР Крим (16,79 млн. грн.).

Найбільша кількість загиблих зареєстрована у Луганській (6 осіб), Донецькій, Київській, Полтавській (по 5 осіб), а постраждалих - у Львівській (140 осіб), Харківській (58 осіб), Житомирській (50 осіб), Одеській (45 осіб), Київській (42 особи) областях.

Гідрометеорологічні умови 2012 року характеризувалися негатив-ним впливом як короткочасної дії, так і тривалими процесами несприятливих умов. Особливість їх полягала у виникненні небезпечних та стихійних погодних явищ, які не завжди досягали рівня НС, але шляхом комплексної дії (насамперед протягом тривалого часу) негативно впливали на життєдіяльність людей та функціонування господарського комплексу України.

Комплексний вплив погодних умов став причиною 5 гідрометеорологічних НС регіонального рівня:
сильні опади із сильним вітром (до 34 м/с) та хуртовинами у поєднанні з безперервним хвилюванням моря призвели до виникнення гідрологічної надзвичайної ситуації регіонального рівня 7-8 лютого на Південному узбережжі Криму (руйнування набережних вулиць, пляжів, берегових та берегоукріплювальних споруд);
у травні 2012 року у м. Рені Одеської області зливовий дощ спричинив підтоплення насосної станції КП "Реніводоканал" та будинків, пошкодження сільськогосподарських культур на загальній площі понад 1,9 тис. га. У період відновлення функціонування станції на 4 доби припинялась централізована подача води понад 12 тис. споживачів;
у червні метеорологічна НС охопила Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Рівненську та Чернігівську області. Внаслідок гроз, злив, граду та шквалів спостерігались комплексні ускладнення: відключення електроенергії, порушення зв'язку, пошкодження житлових та комунальних будівель, закладів освіти, загибель та пошкодження посівів сільськогосподарських культур, розмиви доріг, призупинення руху авто- та залізничного транспорту, зафіксовано випадки загибелі та травмування людей, були поламані, а подекуди викорчувані дерева;
7-15 грудня на території Вінницької, Житомирської, Київської областей та м. Києва тривалий сильний снігопад у поєднанні із сильним вітром (поривами до 16-28 м/с), сильною ожеледдю та сильною хуртовиною стали причиною відключень електроенергії, порушень зв'язку, об'єктів систем життєзабезпечення;
снігопади та хуртовини 15-16 грудня утворювали снігові замети на дорогах окремих районів Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, що ускладнювало та зупиняло рух транспорту, а також порушувало нормальні умови життєдіяльності людей.

Мінливі погодні умови стали головним чинником виникнення 17 гідрометеорологічних НС місцевого та об'єктового рівнів, що чотири рази виникали на території Миколаївської області, тричі в АР Крим, Харківській, Херсонській та Черкаській областях, двічі у Хмельницькій області, по одній НС зареєстровано у Вінницькій, Донецькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській областях та у містах Київ та Севастополь.

Весняне водопілля на річках країни проходило переважно без негативних наслідків. Низькі заплавні території підтоплювались практично у басейнах всіх річок, але це не становило загрози для господарства та населення.

З кінця квітня відбувалось швидке наростання показника пожежної небезпеки до третього та четвертого класів в південному, східному регіонах, місцями в центральних областях. Суха спекотна погода в травні значно ускладнила пожежну небезпеку в природних екосистемах, а у червні-серпні тривалі періоди спекотної погоди обумовили надзвичайну (5 класу) пожежну небезпеку на більшості території країни. Найбільш вразливими стали степові райони південних областей, східні області та АР Крим. Наслідком такого температурного режиму стало виникнення 15 НС, пов'язаних із пожежами в природних екосистемах. Більшість цих ситуацій виникла у липні-серпні поточного року, у 14 випадках пожежі досягли об'єктового рівня, а пожежа, що виникла у середині серпня у Херсонській області на території лісництв Цюрупинського району набула регіонального рівня. Враховуючи погодні умови (вітер до 20-25 м/с та температура повітря - 32-38 градусів), лісова пожежа набула великого масштабу - поширилась на 1360 га лісу (з них 684 га верхова пожежа). Під час гасіння пожежі від отруєння чадним газом постраждали 3 працівника Корсунського лісництва.

У звітному періоді виникла 1 геологічна НС (об'єктового рівня), що пов'язана з активізацію зсувів у травні 2012 року на території смт Форос у м. Ялті, внаслідок чого сталася деформація будівель, а також порушено цілісність берегоукріплювальних споруд та інженерних мереж. Вартість проведення першочергових робіт склала близько 30 млн. гривень.

Протягом 2012 року виникло 36 медико-біологічних НС, що на 36,7% менше порівняно з 2011 роком. При цьому, кількість НС, пов'язаних з інфекційною захворюваністю людей, зменшилася на 61,5% (10 НС), отруєнням людей - на 12,5% (21 НС), інфекційною захворюваністю та отруєнням сільськогосподарських тварин - на 16,7% (5 НС). Внаслідок цих НС загинуло 35 осіб (у тому числі 5 дітей) та постраждало 408 осіб (з них 155 дітей). Порівняно з 2011 роком кількість загиблих зменшилася на 30%, постраждалих - на 46%. За масштабами медико-біологічні НС розподілилися на 12 НС місцевого та 24 НС об'єктового рівнів.

Переважна більшість НС (15) з отруєнням пов'язана з отруєнням людей токсичними та іншими речовинами (чадним та побутовим газом, токсичними речовинами виробничого процесу).

Вони спостерігалися у Донецькій (січень), Закарпатській (грудень), Київській (лютий), Луганській (лютий, березень, липень), Львівській (грудень, лютий, квітень), Миколаївській (червень), Полтавській (лютий), Сумській (вересень), Харківській (березень) областях та у м. Києві (березень).

Саме з цими надзвичайними ситуаціями пов'язана переважна більшість (92,1%) загиблих осіб внаслідок НС природного характеру.

Ще 6 НС спричинені отруєнням людей неякісними харчовими продуктами та водою, які зафіксовано у Львівській (3 НС через харчове отруєння у серпні, 1 НС - у грудні), Донецькій (1 НС у серпні внаслідок отруєння неякісною питною водою), Одеській (1 НС у жовтні з харчового отруєння) областях.

У звітному періоді виникло 10 НС, пов'язаних із інфекційною захворюваністю людей, внаслідок яких постраждало 201 особа, у тому числі 116 дітей.

У структурі інфекційних захворювань, що призвели до виникнення надзвичайних ситуацій, переважають захворювання на сальмонельоз (50%), які зафіксовано у Житомирській (3 НС), Київській (1 НС), Одеській (1 НС) областях. По одній НС припадає на захворювання шигельозом (у Харківській області) та гастроентероколітом (в АР Крим).

Захворювання на екзотичні та особливо небезпечні інфекційні захворювання (сибірка, туляремія) спостерігалися у Черкаській та Хмельницькій (по 1 НС) областях.

З окремими випадками екзотичного та особливо небезпечного інфекційного захворювання с/г тварин (сибірка, африканська чума) пов'язано 4 НС, що зареєстровані у приватних господарствах Запорізької, Черкаської та Тернопільської областей, отруєнням с/г тварин - 1 НС в агропромисловому комплексі Тернопільської області.

Серед головних причин виникнення НС медико-біологічного характеру у звітному періоді варто відмітити порушення правил експлуатації опалювальних приладів, техніки безпеки на виробництві, порушення санітарно-гігієнічних норм установами громадського харчування, незадовільна якість питної води, зниження контролю за виконанням протиепізоотичних та протиепідемічних заходів, низький рівень санітарно-просвітницької роботи.
Надзвичайні ситуації техногенного характеру

Протягом 2012 року зареєстровано 120 надзвичайних ситуацій техногенного характеру, що на 10,5% менше ніж у 2011 році (134 НС).

За масштабами HC техногенного характеру, які сталися протягом звітного періоду, розподілено на:
НС державного рівня - 1;
НС регіонального рівня - 7;
НС місцевого рівня - 48;
НС об'єктового рівня - 64.

За видами НС техногенного характеру розподілилися на:
61 НС, пов'язаних із пожежами та вибухами (на 8% менше, ніж у 2011 році);
26 НС на транспорті (майже на 30% менше, ніж у 2011 році);
11 НС унаслідок раптового руйнування будівель та споруд (порівняно із 2011 роком кількість таких НС не змінилася);
9 НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення (що майже на 31% менше, ніж у 2011 році);
7 НС, пов'язані із наявністю у навколишньому середовищі шкідливих (забруднювальних) та радіоактивних речовин понад ГДК (в 3,5 рази більше, ніж у 2011 році);
4 НС, пов'язана із аваріями на електроенергетичних системах (на 20% менше, ніж у 2011 році);
1 НС унаслідок аварії з викиданням (загрозою викидання) НХР (у 2011 році подібних НС не зареєстровано);
1 НС унаслідок аварії у системах нафтогазового промислового комплексу (у 2011 році подібних НС не зареєстровано).

Внаслідок HC техногенного характеру, які виникли у 2012 році загинуло 224 особи (з них 44 дитини) та постраждало - 383 (з них 56 дітей). Порівняно із 2011 роком кількість загиблих зменшилася на 19%, а кількість постраждалих збільшилася на 67% (2011 році - загинуло 277 осіб, з них 26 дітей, та постраждало - 230, з них 43 дитини).

Збільшення кількості постраждалих в НС техногенного характеру насамперед сталося за рахунок двох НС регіонального рівня, які виникли внаслідок раптового руйнування багатоповерхових житлових будинків у Донецькій та Волинській областях, а також НС унаслідок пожеж (вибухів) та НС на транспорті.

Більшість загиблих та постраждалих в НС техногенного характеру припадає на НС унаслідок пожеж та вибухів (загинуло 128 осіб - зменшення на 21%, постраждало 157 осіб - збільшення майже в 2 рази), причому більшість з них загинули та постраждали через НС у житлових будинках (загинуло 108 осіб та 129 - постраждали). Варто зазначити, що значну кількість загиблих та постраждалих зареєстровано в НС на транспорті (89 осіб загинуло та 111 - постраждало).

У територіальному відношенні, найбільше НС техногенного характеру протягом 2012 року зареєстровано у Донецькій (19 НС) області. В інших регіонах кількість НС помітно менша, серед них слід відмітити Луганську область, де виникло 9 НС,

АР Крим та Львівську область, де виникло по 8 НС, а також Київську область - 7 НС. Причому, порівняно з 2011 роком, в АР Крим та Львівській області сталося значне збільшення кількості НС техногенного характеру.

У Чернівецькій області та м. Севастополі НС техногенного характеру не зареєстровано.

В інших регіонах виникло від 1 до 6 НС (мал. 5).

За орієнтовними розрахунками матеріальні збитки внаслідок НС техногенного характеру перевищили 64,3 млн. гривень, що майже на 80% більше, ніж у 2011 році (у 2011 році збитки від таких НС становили понад 35 млн. гривень).

Протягом 2012 року зареєстровано 26 НС на транспорті, що майже на 30% менше, ніж у 2011 році. Унаслідок цих НС загинуло 89 осіб (з них 8 дітей) та постраждало 111 осіб (з них 11 дітей), порівняно з 2011 роком кількість загиблих зменшилася на 6%, а кількість постраждалих збільшилась майже на 22%. Збільшення кількості постраждалих в НС на транспорті зумовлено зростанням частки НС за участю рейсових автобусів (протягом року зареєстровано 7 таких НС).

Найбільш трагічними за своїми наслідками були НС на автомобільному транспорті:

у Бердянському районі Запорізької області, на автодорозі Одеса-Новоазовськ біля с. Луначарське сталося зіткнення автомобіля "Шкода Октавія" з автомобілем "ДЕУ Ланос" внаслідок якого загинули 6 чоловік (з них 2 дітей);

у Красноперекопському районі АР Крим, де поблизу с. Воронцівка, на автошляху Красноперекопськ - Сімферополь, сталося зіткнення вантажного мікроавтобусу Mersedes - Benz "Sprinter" та маршрутного мікроавтобусу "Газель". Внаслідок дорожньо-транспортної події 6 осіб загинуло та 8 осіб постраждало, яких з травмами різних ступенів важкості госпіталізовано до Красноперекопської центральної районної лікарні;

у Рівненському районі Рівненської області, де поблизу с. Вересневе сталося зіткнення мікроавтобуса "Volkswagen" (перевозив 17 пасажирів) з вантажним автомобілем "Renault". Внаслідок дорожньо-транспортної події загинуло 10 осіб (три особи померли у лікарні) та 7 осіб (з них три дитини та двоє підлітків) постраждало. Всі постраждалі з травмами різного ступеню важкості госпіталізовано до лікарень м. Рівне.

Головною причиною виникнення НС на транспорті було порушення водіями вимог Правил дорожнього руху, а саме недотримання швидкісного режиму та порушення правил обгону.

Протягом 2012 року зареєстровано 61 НС унаслідок пожеж та вибухів, що на 8% менше, ніж у 2011 році. У цих НС загинуло 128 осіб (зменшення на 21%, порівняно із 2011 роком) та постраждало - 157 осіб (збільшення майже в 2 рази).

Переважна більшість НС унаслідок пожеж та вибухів сталася в будівлях та спорудах житлового призначення (60 % або 36 НС). Порівняно з 2011 роком їх кількість зменшилася на 20% (у 2011 році у житлових будинках зареєстровано 45 НС унаслідок пожеж та вибухів). Найбільша кількість таких НС сталася у Донецькій (5), Одеській (5), Харківській (5), Житомирській (3) та Луганській (3) областях.

Найбільш трагічною за своїми наслідками була НС регіонального рівня у с. Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області, де внаслідок пожежі у приватному двоповерховому житловому будинку загинуло 8 осіб (з них 7 дітей).

Також, у м. Харкові протягом 2012 року зареєстровано 2 НС регіонального рівня, які виникли унаслідок:
вибуху газу у квартирі на третьому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку по вул. Петра Слинька, 2Б. В результаті НС госпіталізовано 2 особи та 60 осіб було тимчасово відселено, сума завданих матеріальних збитків перевищила 19 млн. гривень;
вибуху газового балону у квартирі на 10-му поверсі 16-ти поверхового житлового будинку на пр. Московський, 248-г. Внаслідок НС загинуло 4 особи (з них 2 дітей), 3 осіб (з них 1 дитина) госпіталізовано, сума завданих матеріальних збитків становить понад 5,7 млн. гривень.

Через пожежі та вибухи у гірничих виробках протягом 2012 року сталося 12 НС. Здебільшого причинами виникнення цих НС було порушення правил проведення підземних робіт та незадовільний технічний стан виробничого середовища.

Найбільш резонансними серед цих НС стали дві надзвичайні ситуації регіонального рівня, а саме:
НС на шахті "Північна" ДП "Дзержинськвугілля" у м. Дзержинську Донецької області, де внаслідок вибуху метано-повітряної суміші загинуло 7 гірників та 3 - постраждало;
НС у місті Єнакієвому Донецької області, де під час несанкціонованого видобутку вугілля на незареєстрованій копальні стався вибух метано-повітряної суміші, внаслідок якого загинуло 6 осіб.

Серед 11 НС, що сталися внаслідок раптового руйнування будівель і споруд, тільки 3 НС припадають на випадки руйнувань житлових будівель, причому дві з них класифіковані як НС регіонального рівня. Ці НС сталися у Волинській (постраждало 54 особи внаслідок часткового руйнування п'ятиповерхового житлового будинку) та Донецькій (постраждало 53 особи внаслідок часткового руйнування трьохповерхового житлового будинку) областях. У територіальному відношенні найбільше таких НС виникло у Донецькій (3) та Житомирській (2) областях, по одній НС зареєстровано у Вінницькій, Волинській, Київській, Луганській, Чернігівській та Черкаській областях.

Протягом 2012 року зареєстровано 9 НС на системах життєзабезпечення, що є одним з найменших показників за останні 15 років. Дві з цих НС сталися у АР Крим, де найбільшого резонансу набула НС державного рівня, яка сталася у м. Євпаторії з причини аварії на мережі водопостачання та призвела до припинення централізованого водопостачання міста (понад 3 доби було порушено нормальні умови життєдіяльності понад 61 тис. мешканців міста).

Значна зношеність основних виробничих фондів об'єктів комунального господарства залишається основною причиною виникнення НС у системах життєзабезпечення.
НС соціального характеру

Упродовж 2012 року зареєстровано 18 НС соціального характеру, що на 80% більше ніж у 2011 році. Внаслідок цих НС загинуло 39 осіб (з них 1 дитина) та 38 осіб (з них 11 дітей) постраждало. Порівняно із 2011 роком, збільшилася кількість загиблих та постраждалих (у 2011 році загинуло 28 осіб (з них 6 дітей), постраждалих осіб зареєстровано не було).

За видами ці НС розподілилися на:
14 НС, пов'язані із нещасними випадками з людьми, у тому числі у лісних, гірських масивах (загинуло 37 осіб та 6 - постраждало);
2 НС, пов'язані із встановленням вибухового пристрою у громадському місці (30 осіб постраждало);
1 НС, пов'язана із збройним нападом на вартове приміщення військової частини (загинуло 2 особи та 2 постраждало);
1 НС, пов'язана із зникненням та пошуками підлітка (інвалід дитинства) в с. Божиків Бережанського району Тернопільської області(до пошуків було залучено сили МНС, МО, МВС, Держлісгоспу у кількості 118 осіб).

У територіальному відношенні зазначені НС сталися у АР Крим, Закарпатській, Київській, Одеській та Херсонській областях - по 2 НС, у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Тернопільській, Сумській та Харківській областях - по 1 НС.

Найбільш резонансною стала НС у м. Дніпропетровську, що була пов'язана із серією вибухів по проспекту Карла Маркса, внаслідок якої постраждало 30 осіб (серед них 11 дітей).

Серед причин виникнення НС соціального характеру у 2012 році переважали порушення правил техніки безпеки під час виконання робіт та правил поведінки на воді.
Довідкові дані про застосування сил реагування на НС

МНС України безпосередньо брало участь у ліквідації НС силами аварійно-рятувальних загонів, підрозділами пожежної охорони та спецформувань, оперативними групами територіальних управлінь МНС або координувало дії з ліквідації наслідків НС у 151 випадку з 212 (71 %).

До аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт у 212 НС залучалося понад 24 тис. осіб та понад 4,7 тис. одиниць техніки підрозділів органів виконавчої влади та підприємств. За цей період у ліквідації 151 НС було задіяно близько 6,0 тис. чоловік особового складу та 1,3 тис. одиниць техніки сил МНС України.
Висновки

У 2012 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зафіксовано зменшення загальної кількості НС (на 4 %).

Збільшилася масштабність НС, що підтверджується збільшенням кількості НС регіонального рівня та збільшенням обсягів прямих матеріальних збитків, завданих НС.

Кількість НС техногенного та природного характеру зменшилася (на 10% та 4% відповідно) та виявилася найменшою за весь період спостережень (1997-2012 роки).

Негативним фактором звітного періоду є збільшення кількості НС соціального характеру з 10 до 18 у порівнянні з 2011 роком.

В територіальному відношенні, найбільш складна ситуація з точки зору виникнення НС склалась в АР Крим, м. Києві, Житомирській, Київській та Херсонській областях, причому в АР Крим та Київській області зафіксовано найбільше зростання кількості НС протягом 2012 року.

Загальна кількість надзвичайних ситуацій природного характеру, що виникла протягом 2012 року, виявилася найменшою за весь період спостережень (1997-2012 роки).

Найбільш небезпечна ситуація з НС природного характеру спостерігалась в АР Крим, Миколаївській, Херсонській областях та у м. Севастополі (у третій декаді січня, коли через сильні тривалі морози сталося пошкодження та загибель посівів сільськогосподарських культур), у Полтавській, Вінницькій, Київській, Черкаській областях (у червні - липні, коли внаслідок комплексної дії сильних зливових дощів, граду та шквального вітру було суттєво пошкоджено значну кількість об'єктів інфраструктури областей), у м. Києві, Вінницькій, Житомирській, Київській областях та окремих районах Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей ( у грудні, коли сильний снігопад у поєднанні із сильним вітром (поривами до 16-28 м/с), сильною ожеледдю, хуртовиною та сніговими заметами стали причиною відключень електроенергії, порушень зв'язку, роботи об'єктів систем життєзабезпечення та заторів на дорогах). Сума збитків в цих регіонах складає понад 80% від загальної суми збитків внаслідок НС природного характеру.

У 2012 році зафіксовано збільшення кількості постраждалих в НС техногенного характеру, насамперед в НС пов'язаних з раптовим руйнуванням будівель і споруд, пожежами (вибухами), а також в НС на транспорті.

Серед НС, пов'язаних з пожежами та вибухами (61 НС), переважна більшість (60%) сталася в будівлях та спорудах житлового призначення (36 НС).

Протягом звітного періоду зафіксований один з найменших показників виникнення НС на об'єктах життєзабезпечення.

Основними причинами виникнення НС були:
недотримання правил пожежної безпеки, у тому числі порушення правил експлуатації опалювальних приладів;
порушення Правил дорожнього руху (переважно швидкісного режиму та правил обгону);
порушення вимог технологічних процесів;
застарілість та фізична зношеність обладнання, конструкцій, комунікацій тощо;
порушення санітарно-гігієнічних норм установами громадського харчування;
зниження контролю за виконанням протиепізоотичних та протиепідемічних заходів.
Категорія: Інформаційно-аналітична довідка | Додав: Admin
Переглядів: 1337 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Виховна робота
Наша гордість
Доступ до публічно
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 513
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz