Адаптація дитини до дитячого садочка
Правила для батьків:
1. Не обманюйте дитину! Кажіть усе як є. Не варто аж надто розхвалювати садочок, щоб дитина не розчарувалася. “Так, тобі доведеться бути в садочку без мами, я теж сумуватиму за тобою, але ввечері я обов’язково за тобою прийду!” — ось так краще розмовляти з дитиною.
2. Навчіть дитину відпускати маму, гратися іграшками самій. Звісно, не всі мають таку можливість, але добре, коли дитина звикає відпускати маму на кілька годин і лишатися тим часом з татом, бабусею чи нянею.
3. Розвивайте навички спілкування. Покажіть дитині, як ділитися іграшками, як просити, як звертатися до дорослих. Можна відвідати групи раннього розвитку. Це сприяє звиканню до дитячого колективу.
4. Спілкуйтеся з вихователями з повагою і доброзичливо. Дитина дуже уважно стежить за вашими емоціями, реакціями, поведінкою. Прийшовши у дитячий садок вперше, дитина має відчути і зрозуміти, що вихователь — це «добра тьотя», бо мама з нею привітна, спокійна і доброзичлива.
5. Обов’язково прощайтеся, не тікайте, залишаючи дитину. Це стосується не тільки дитячого садка, але й будь-яких моментів розставання. Дитині значно легше зрозуміти, що мама йде і скоро повернеться, ніж збагнути, куди мама раптом поділася. В останньому випадку діти починають фантазувати, що мама покинула їх і більше ніколи не повернеться. Тоді починаються сльози, переживання, істерики, небажання відпускати маму ні на секундочку.
|