Будитель духу народного – Іван Франко
У цьому році збігаються дві великі ювілейні дати, які пов’язані з ім’ям славетного сина українського народу Івана Яковича Франка, - 160-річчя від дня народженні та 100-річчя від дня смерті.
Життя Івана Яковича Франка – і щасливе, і трагічне водночас.
Щасливе тим, що він зростав у хорошій дружній сім’ї, яка зуміла прищепити йому любов до народної пісні, до народної культури та української літератури, тим, що Франко займався улюбленою діяльністю і творив, проявляючи той талант, який дарував йому Господь, і залишив після себе величезний літературний доробок.
А трагічне тим, що він у ранньому віці втратив рідних батьків, тричі був заарештований, мав нещасливе перше кохання, яке зумів пронести у своєму серці через усе життя, тяжко хворів і наприкінці життя помер у тяжких муках і стражданнях.
Якщо говорити мовою цифр, Франко прожив майже 60 років без трьох місяців, мав четверо дітей, був тричі заарештований, знав 14 (за іншими джерелами – 16) іноземних мов, написав понад 6 тисяч літературних творів, 50-томне видання – це неповний його доробок, бібліотека Франка налічує понад 12 тисяч творів.
23 травня 2016 року в актовому залі ЦТДЮ відбулася літературно-музична композиція «Будитель духу народного» («З Україною в серці»), присвячену ювілею Івана Франка, яку підготував гурток «Дивослово» під керівництвом Ольги Ворони.
Хто Франко? Ми всі це знаєм,
Всі Франка ми величаєм.
Він – великий наш поет…
В цей Франка великий день
Заспіваємо пісень.
Вихованці гуртка гортали сторінки біографії та творчості великого поета та письменника, читали вірші, заспівали пісню на слова Івана Франка «Не пора, не пора». Ведучими свята були Стефанія Доліжанська та Зоряна Семенович.
У святі взяли участь юні бандуристи із Музичної школи із класу викладача Марії Волоскової , які виконали пісні у супроводі бандури. А також була проведена мультимедійна презентація про Івана Франка та організована виставка малюнків Франкової тематики учасників районного конкурсу образотворчого мистецтва «Таланти твої, Україно!»
|