Відбувся музейний урок для вихованців гуртка бісерування «Намистинки»
24 березня у Львівському Національному музеї ім. А. Шептицького був проведений музейний урок для вихованців гуртка бісерування «Намистинки» Кам’янка-Бузького Центру творчості дітей та юнацтва.
Завідувач відділу народного мистецтва Любов Субуцька ознайомила учнів гуртка із старовинними українськими народними бісерними оздобами, які були доповненням до старовинного українського селянського одягу ХІХ-ХХ століть: кризами, ґерданами, силянками, комірцями, тканими поясами, ажурним шнуром «черв’ячок». Бісерні оздоби, які зберігаються у фондах Національного музею, відносяться переважно до західних етнографічних регіонів України – Східна Лемківщина, Бойківщина, Гуцульщина, Буковина, Опілля, Підгір’я, Покуття, а також до західних районів центрального регіону – Західного Поділля та Буковинського Поділля. Вони вирізняються особливо виразною орнаментикою та колоритом, характерним для даних регіонів.
Особливо цікаво було побачити автентичні силянки, виконані народними майстрами на кінському волосі з дрібненького бісеру розміром у макове зернятко. Оригінальним експонатом виставки була ажурна сумочка з бісеру, яка колись належала вчительці і була зразком міської моди початку ХХ століття.
Керівник гуртка бісерування «Намистинки» Людмила Осіпчук провела для вихованців вікторину з технік і способів бісероплетіння. Знання, які здобули діти на музейному уроці, будуть використані у практичній роботі у гуртку.
Учні також ознайомилися з експозицією «Українське мистецтво початку ХХ століття», яка вміщає в себе живописні полотна, скульптури, скляні вироби та інші твори образотворчого мистецтва епохи модернізму, а також виставку «На пошану засновнику», присвячену 150-річчю від дня народження засновника Національного музею митрополита Андрея Шептицького.
|